خانه / علمی / مصرف کندر در زنان باردار و تأثیر آن بر روی حافظه نوزادان

مصرف کندر در زنان باردار و تأثیر آن بر روی حافظه نوزادان

مصرف کندر به خصوص زنان باردار و تأثیر آن بر روی حافظه نوزاد از قدیم الایام مورد تأکید بوده است.با توجه به تحقیقات بر روی بیش از ۱۰۰ نفر از مادرانی که قبل از زایمان به مدت طولانی (۳ الی ۴ ماه) از کندر استفاده نموده اند معلوم شد که #مصرف بیش از حد آن موجب بیش فعالی کودکان آنها شده اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده اند کودکانشان بیش_فعال نشده اند و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.

 

 

براساس تحقیقاتی که انجام شده مشخص شده زنانی که در ماه نهم بارداری خود به طور روزانه خرما مصرف میکنند، نسبت به دیگر زنان باردار راحت‌تر زایمان کرده و کمتر به #کمک‌ های پزشکی برای پیشرفت فرایند زایمان طبیعی نیازمند هستند.

 

 

این میوه شامل 163 کالری انرژی است که با مصرف آن به سرعت جذب بدن شده و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

 

کندر در طب سنتی:

جویدن کندر مانند آدامس لثه را محکم می‌کند و بوی دهان را می‌زداید، و روایت شده برای قطع ادرار و بلغم می‌توانید از آن مصرف کنید. از قدیم بر مصرف کندر، بویژه در زنان باردار و تأثیر آن روی حافظه نوزاد، تأکید شده است.

با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از ۱۰۰ نفر از مادرانی انجام شده است که قبل از زایمان به مدت طولانی (۳ الی ۴ ماه) از کندر استفاده کرده‌اند، معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش‌فعالی کودکان آنها شده است، اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده‌اند کودکانشان بیش‌فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.

 

 

 

از نظر حکمای طب سنتی، کندر گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که خشک‌کننده و قابض و بندآورنده خون است، گازها را تحلیل می‌برد و در تقویت حافظه بسیار مؤثر است، از خونریزی‌های خارجی و خونروی از سینه جلوگیری می‌کند .

 

 

اگر با صمغ خورده شود، برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس و سرفه مزمن رطوبتی مؤثر است. همچنین، اگر با عسل خورده شود، برای رفع فراموشی مفید است. اگر تا چند روز هر روز ۳ گرم آن را در آب بخیسانید و ناشتا بخورید، برای رفع فراموشی و زیادی بلغم مفید است

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

ایران دومین کشور در آمار سزارین است

آمار سزارین در کشورهای برخوردار از طب پیشر  فته مانند آلمان، فرانسه و سوئد و… کمتر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *