خانه / علمی / میوه ها / انجیر منبع پتاسیم و کاهش دهنده ی فشار خون

انجیر منبع پتاسیم و کاهش دهنده ی فشار خون

انجیر

* کاهش فشار خون:

انجیر منبع خوب پتاسیم می باشد و همان طور که می دانیم، پتاسیم، عنصری است که برای کنترل فشار خون به کار می رود. کمبود پتاسیم، مخصوصا وقتی که غذاها دارای مقدار زیادی سدیم(نمک) باشند، می تواند موجب بالا رفتن فشار خون شود.

 *کاهش وزن:

انجیر، منبع خوبی از فیبرهای غذایی می باشد. فیبر، اثر مفیدی بر کاهش وزن دارد و گرسنگی را به تاخیر می اندازد.  

*بالا برنده تراکم استخوان:

انجیر دارای مقدار زیادی کلسیم (79 میلی گرم در 224 گرم انجیر) می باشد. تحقیقات نشان داده است که کلسیم در انجیر به همان اندازه کلسیم موجود در شیر می باشد. کلسیم، به عنوان بالا برنده تراکم استخوان شناخته شده است. به علاوه، پتاسیم موجود در انجیر، دفع ادراری کلسیم را کاهش می دهد. پس انجیر یکی از بهترین ها برای افزایش تراکم استخوان می باشد و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.  

*  جلوگیری از ضعف عضلات:

مطالعات نشان داده است که افرادی که روزانه 3 عدد یا بیشتر میوه مصرف می کنند، ضعف و انحطاط عضلانی کمتری دارند.چه خوب است میوه هایی مصرف کنیم که دارای مقادیر قابل توجهی مواد معدنی باشد.یکی از این میوه های مفید انجیر است .    انجیر منبع خوبی از منیزیم نیز می باشد.ملین و ضد یبوست است. به بهبود سرفه و نفس کشیدن راحت کمک می کند.   انجیر تازه مقدار کمی ویتامین C دارد و بهترین منبع(نسبت به دیگر میوه ها) ویتامین B6 می باشد.   انجیر برای هضم بهتر غذا بسیار مفید است. برای کم خونی مفید است.    انجیر برای افراد دارای کلسترول بالا و اسید اوریک بالا ، بسیار مفید است. تشنگی را از بین می برد.    انجیر به عنوان دارویی برای تولید انرژی و قوی شدن به کار می رود.    انجیر برای افرادی که رشد غیر طبیعی دارند، بسیار مفید می باشد.    از سرطان روده جلوگیری می کند. انجیر جلوی رشد سلول های سرطانی را می گیرد.    آنتی اکسیدان زیادی نسبت به سایر میوه ها دارد. امگا 3 و امگا 6 دارد. پس برای سیستم اعصاب، مغز و قلب بسیار مفید می باشد. سدیم کمی دارد.    انجیر برای بهبود سردرد، دندان درد ، تهوع، تب، نقرس، گوش درد ، سوختگی، معده درد، ورم چرکی(آبسه) ، بیماری های ریوی و بیماری های مقاربتی مفید است.

■فواید انجیر خشک: 

1- انجیر خشک درمان کننده نفخ و باد معده می باشد.   2- انجیر خشک نسبت به انجیر تازه، 5 برابر بیشتر کالری دارد.   3- انجیر خشک دارای مقدار زیادی آهن می باشد.  

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

خواص شکوفه ، برگ ، میوه و پوست درخت هلو -خواص دارویی

ﺷﻔﺘﺎﻟﻮ ﻳﺎ ﻫﻠﻮ ﻳﻚ ﻣﺴﻬﻞ ﻣﻼﻳﻢ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺯﻣﺎﻥ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﻴﻢ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﻌﺪ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *