خانه / علمی / پزشکی / عادات غذا خوردنتان را تغییر دهید تا ترش نکنید

عادات غذا خوردنتان را تغییر دهید تا ترش نکنید

همه ی ما در طول عمرمان حتما سوزش سر دل را تجربه کرده ایم که حالتی بسیار ناخوشایند است و در بعضی مواقع درد آنقدر شدید می شود که فر احساس میکند قلبش درد گرفته. در ایجاد و تشدید ترش کردن معده عواملی نقش دارند که خواهید خواند.

مری لوله‌ای است بین معده و گلو قرار دارد و هنگامی که عضله تنگ کننده (اسفنگتر) بین مری و معده بسته نمی‌شود، اسید معده از معده به مری وارد می‌شود. بسیاری از افراد تجربه سوزش سر دل را دارند، اما در برخی از افراد این بیماری به صورت یک عارضه دائمی وجود دارد که باید به متخصص گوارش مراجعه کنند و راهکارهای درمانی را انجام دهند.■با دنبال کردن راههای زیر از ترش کردن معده جلو گیری کنید👇

1- پر خوری نکنید:

عادات غذا خوردنتان را تغییر دهید که یکی از بهترین راه‌های مقابله با ترش کردن می‌باشد. از پرخوری باید پرهیز کنید, از هرگونه ریزه خواری باید جدا اجتناب کنید.

 

شام سبک بخورید. در غیر این صورت با مشکلات بی خوابی مواجه خواهید شد.

بلافاصله پس از مصرف غذا، به شکم بر روی زمین دراز نکشید. بهتر است حتما وعده شام را چند ساعت قبل از خواب مصرف کنید تا محتویات معده بر اثر دراز کشیدن وارد مری نشود و اذیتتان نکند.

 

2- این مواد غذایی را به برنامه غذایی خود راه ندهیدند:

غذاهای چرب و سرخ شده، لبنیات و شیر پر چرب، روغن زیاد، غذاهای آماده و فست فود، قهوه، نوشیدنی‌های حاوی کافئین، نوشیدنی‌های گازدار مانند انواع نوشابه‌ها، سودا و ماء‌الشعیر، چای، مواد غذایی محرک و ادویه دار، مرکبات. حتی‌المقدور سعی کنید در مصرف این مواد غذایی حد تعادل را رعایت کنید و قبل از خواب این مواد را مصرف نکنید.

 

برای درمان سریع ترش کردن معده:

به محضی که احساس کردید معده شما می خواهد ترش کند .یا احساس سوزش کردید یک قاشق پر عسل را یکجا قورت دهید به دقیقه نمیکشد که درد معده ساکت می شود.

 

■متخصصان طب سنتی برای درمان ترش کردن معده راه کارهای بسیار یدارند که ما دو دسته از اصلی ترین های آنها را انتخاب کرده ایم:

 

1-داروهای گرم:

آویشن، بابونه، زنیان، تخم کرفس، تخم شوید، تخم رازیانه، انیسون، دارچین، زنجبیل، رزماری، مرزنجوش، نعناع، پونه، گلپر، به لیمو(وِروِن) و …

2-داروهای خنک:

تخم گشنیز، گل همیشه بهار، جفت بلوط

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

عرق سرد واکنش طبیعی بدن در برابر شرایط خاص است

 عرق سرد ودلایل آن: هنگامی که هوا گرم باشد، غدد عرق شروع به فعالیت می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *