خانه / متفرقه / معرفی قله های زیبا و مرگبار دنیا

معرفی قله های زیبا و مرگبار دنیا

کوه اورست به معنی «سر آسمان» و نام تبتی «کومولانگما» بلندترین کوه کره‌زمین است که ارتفاع قله آن از سطح دریا معادل ۸۸۴۸ متر است. ،برای اولین بار ارتفاع قله اورست به مقدار ۸۸۴۰ متر گزارش شد. قله اورست توجه بسیاری از کوهنوردان در تمام رده‌ها را جلب کرده‌ است. از کوهنوردان حرفه‌ای و مجرب گرفته تا کوهنوردان مبتدی که مایل به پرداخت مبالغ قابل توجهی هستند تا توسط کوهنوردان حرفه‌ای راهنمایی شوند و صعودی کامل و موفقیت‌آمیزی داشته باشند.با وجودی که مسیر  صعود این کوه،عوامل خطرآفرین طبیعی از قبیل بیماری ارتفاع، بادهای شدید و آب و هوای نامطلوب وجود دارند.
اورست
اورست
اورست
اورست
اورست
اورست 
اورست
کِی۲نام دومین قله بلند روی زمین پس از اورست است. این قله در منطقه قراقروم رشته کوه‌های هیمالیا بین مرز پاکستان و چین قرار گرفته‌ است. این قله ۸۶۱۱ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و دارای سخت ترین  مسیر صعود در جهان است. تعداد کوهنوردانی که در راه رسیدن به قله کشته شده‌اند، یک چهارم تعداد کسانی است که صعود موفق داشته‌اند.

 کی۲
کی 2

کی۲

کی2

کی۲کی2

قله «آناپورنا» روی کوه‌های هیمالیا که از شرق به غرب و به طول ۵۵ کیلومتر از  گسترده شده است. این کوه با ارتفاع ۸۰۹۱ متر دهمین کوه بلند جهان و با توجه به میزان تلفات کوهنوردان صعود کننده به این قله که حدود ۴۱ درصد است، مرگبارترین کوه جهان محسوب می‌شود.

آناپورنا

اناپورنا

آناپورنا

اناپورنا

آناپورنا

اناپورنا
نانگا پربات رشته کوهی است که در پاکستان قرار دارد. ارتفاع آن ۸۱۲۶ متر از سطح دریا و نهمین قله بلند روی زمین است. صعود به آن از مشکل‌ترین صعودهای کوهستانی است و به خاطر کوهنوردهای زیادی که در جریان صعودهای آن کشته شده‌اند به کوهستان قاتل معروف است.هم‌اکنون این قله با بیش از ۶۰ کشته پس از آناپورنا دارای بیشترین کشته‌ها (به نسبت صعودها) در میان کوه‌های ۸۰۰۰ متر است.

نانگا پربات

نانگاپربات

نانگا پربات

نانگاپربات

نانگا پربات

نانگاپربات
«شیشاپانگما»  با ۸۰۱۳ متر ارتفاع به‌عنوان چهاردهمین کوه ۸۰۰۰ متری و تنها ۸۰۰۰ متری مستقل در تبت شناخته می‌شود که به طور کامل داخل خاک کشور چین قرار دارد. معنای شیشاپانگما در زبان تبتی به معنای “قله‌ای بر فراز دشت‌های پوشیده از چمن” است.در اردیبهشت ماه ۹۳ عظیم قیچی ساز به این قله ی مرگ بار صعود کرد.
شیشاپانگما

شیشاپانگما

کوه

شیشاپانگما

شیشاپانگما

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

386136027-talab-ir

سرمنشأ تمام خوش بختی ها و آرزوها

انرژی مثبت همان چیزی است که سرمنشأ تمام خوش بختی ها و آرزوهاست به عبارتی دیگر تنها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *