خانه / روانشناسی / موفقیت / در زمان حال زندگی کنید تا موفق تر باشید

در زمان حال زندگی کنید تا موفق تر باشید

در مسیر آنچه دوست می داری زندگی کن

۱-در زمان حال زندگی کن: اگر همیشه برنامه ای برای انجام دادن در زمان حال داشته باشید مغز شما وقت این را ندارد به گذشته برود و هر لحظه شما دارید آینده خود را با امیدواری در امروز رقم میزنید. زندگی در زمان حال به این معنی است که در امروز با آگاهی زندگی کنید و رنج و لذت امروز را تجربه کنید نه اینکه فقط خوشیهای امروز را تجربه و سختیها را انکار کنید و مسئولیت مسائل خود را بر عهده نگیرید. آن وقت باید در آینده با رنجهای بزرگتری مواجه شوید.

 

۲-درگذشته و آینده نباش: اگر میخواهید بهتر عمل کنید باید از گذشته خود درس بگیرید و نگران آینده نباشید. اگر هنوز از یادآوری و بیان گذشته رنج میکشید یا افرادی در گذشته اند که نسبت به آنها متنفر هستید و حس انتقام دارید؛ گذشته و گذشتگان را هنوز دارید با خود همه جا حمل میکنید پس در امروز نیستید! امروز خود را با فعالیتهای ذهنی و کارِ خوب پُر کنید و با امیدواری و بدون نگرانی برای آینده نقشه بکشید اما در امروز قدم بردارید.

 

۳-کار امروز را به فردا نسپار: اگر کارهای خود را بر اساس اهمیت و فوریت اولویت بندی کنید و تلاش کنید برنامه امروز خود را تا پایان انجام دهید کارهای شما در وقت معین انجام شده و مجبور نمیشوید در آینده کارهای بیشتری را با عجله، نگرانی و در وقت کم انجام دهید. ساعت ذهنی برخی افراد به دلیل افسردگی، اضطراب یا بی خیالی و پرخیالی، با زمان جاری همخوانی ندارد و ممکن است خیلی عقب تر یا جلوتر از زمان واقعی باشد. انسان سالم و واقع بین نه با عجله، هراس و اضطراب با موضوعات برخورد میکند و نه با بی خیالی و بی مسئولیتی…او انعطاف پذیر است و میتواند خود را با شرایط سازگار کند و بهانه برای انجام کارهایی که باید انجام دهد و نسبت به آنها متعهد است، ندارد.


۴-برای بدترین شرایط آماده باش: اگر میخواهید اضطراب کمتری داشته باشید به جای داشتن ذهنیت منفی و نگران کننده و به جای اینکه بخاطر ترس هیچ کاری نکنید؛ بهتر است عاقلانه بدترین شرایط را برای اینکه ممکن است موفق نشوید تصور کنید و این بار برای همه چیز آماده باشید و با برنامه ریزی حساب شده، اقدام کنید. شما دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید و ترس و نگرانی از شکست ندارید زیرا خود را برای بدترین حالت ممکن آماده و برای هر سقوطی به چتر نجات تجهیز نموده اید.

 

۵-در مسیر آنچه دوست میداری زندگی کن: اگر همیشه برای آنچه علاقه و استعداد دارید و در راه هدفتان تلاش کنید سراسر در زمان حال هستید و کمتر نگرانی از آینده و حسرت گذشته سراغ شما می آید. شما با افکار مثبت، موفقیت خود را پیش بینی میکنید.

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

چه کسانی نمی توانند به قدرت تغییر و اراده ، خواسته های خود برسند

تقریبا تمام روانشناسان، فیلسوفان و دانشمندان عقیده دارندانسان همان است که فکر میکند!   شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *