خانه / علمی / سلامتی و زیبایی / چای رسوب دهنده ی آهن در بدن است

چای رسوب دهنده ی آهن در بدن است

       مضرات چای:

  1. وقتی 150 میلی لیتر چای مصرف شود، جذب آهن تا 56 درصد كاهش می یابد. در تحقیقی مشخص شد كه چای، جذب آهن موجود در نان را تا حدود 25 درصد كاهش می دهد و تا حدود 61-36 درصد جذب آهن را در وعده های غذایی پایین می آورد.چای رسوب دهنده آهن است و یکی از علل کم خونی، فقر آهن در مردم ما می باشد.

 

  1. چای موجب کاهش مرضی ضربان قلب است که میزان خون رسانی را به اعضای حیاتی کم می کند و به همین علت شل کننده و کاهش دهنده ی حافظه و عملکرد سلول های مغزی است.

 

  1. چای با کاهش حرکات پریستالتیک روده ها، موجب یبوست است و همین موضوع باعث عدم دفع سموم از طریق مدفوع شده و باعث بروز بیماری های متعدد از جمله افزایش سرطان روده است.

 

  1. چای با هورمون تیروئیدی، پرولاکتین و هورمون های زنانه تداخل دارد.

 

  1. مرکز اغلب سنگ های کلیه، کلسیم اگزالات است که اگزالات آن از چای است.  

 

    **مضرات دیگر چای ازدیدگاه طب سنتی:

  1. چای موجب افزایش سوداست و بنا به فرمایش ابن سینا سودا برادر مرگ است.

 

  1. سودا زمینه ساز بروز سرطان است.

 

  1. یبوست ایجاد شده توسط چای در طب سنتی، به عنوان ام الامراض یا مادر بیماری ها شناخته شده است و می تواند باعث بروز بیماری های متعددی شود.

 

  1. اصلا هیچ داروی گیاهی نباید تا این حد و با این دوز و بصورت عمومی مصرف شود.

تذکر:

اگر چه كاهش آهن بدن باعث جذب بیشتر آهن از غذا در روده می شود، اما تا هنگامی كه رژیم غذایی به اندازه كافی دارای آهن نباشد، این مكانیسم چندان كافی برای جبران آهن بدن نیست.
چای بهتر است بین وعده های غذایی (دو ساعت بعد از هر وعده) مصرف شود. اما این موضوع زمانی ضروری است كه غذاها اساساً گیاهی باشد و یا خطر ابتلا به كم خونی در دوران بارداری باشد. تاكید می شود كه نوشیدن چای زمانی كه با رژیم غذایی دارای آهن هم همراه است، كاملاً مطمئن و غیرمضر است، مصرف چای می تواند جزیی از رژیم غذایی متعادل كه شامل سبزیجات و میوه جات است، قرار بگیرد.

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

با نوشیدن آب گرم بدن خود را سم زدایی کنید

   نوشیدن آب گرم می توانید در مدت کوتاهی بدن خود را سم زدایی کنید  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *