خانه / روانشناسی / با این نشانه ها افراد دروغگو را به آسانی بشناسید

با این نشانه ها افراد دروغگو را به آسانی بشناسید

چگونه افراد دروغگو را تشخيص دهيم؟

1⃣ چشم‌های طرف مقابل را بخوانید. اگر او بیقرار و مردمک چشمش بیش از اندازه گشاده شده بود نشانه‌ای از دروغگوئی است. اگر تمام مدت پائین را نگاه کرد و یا چشمش را که این طرف و آن طرف چرخاند و هیچگاه مستقیماً به چشم‌های شما خیره نشد بدانید که حرف‌هایش کذب محض است.

 

2⃣ اگر فردی که در حال سخن گفتن است یا دست جلوی دهان و یا قسمت‌های دیگر صورتش را بگیرد نشانگر دروغگوئی اوست.  

 

3⃣ اگر شخص، هنگام پاسخگوئی به پرسش شما مکث کرد و بینی خود را خاراند یا یا دست دهان خود را پوشاند یا با انگشتان، دور لب های خود را مالید بدانید که قصد دارد به دروغ متوسل شود.  

 

4⃣ اگر کسی ضمن صحبت شما راه برود و دائماً به این طرف و آن طرف حرکت کند یا روی صندلی جابجا شود و به نحوی بخواهد تمرکز شما را بر هم بزند به راست بودن گفتارش شک کنید.

 

  5⃣ من مِن کردن، اسامی را فراموش کردن و سپس بازگشتن و کلمات قبلی را اصلاح کردن نیز از نشانه‌های یک فرد دروغگو است (البته ممکن است گاهی فراموشی برای شما هم پیش آمده باشد که در این مواقع، برای اینکه با افراد دروغگو اشتباه گرفته نشوید بهتر است به جمله قبلی برنگردید تا کلمات غلط تلفظ شده را مجدداً اصلاح کنید).  

 

6⃣ فرد دروغگو ممکن است اشارهٔ مختصری به جزئیات قضیه بکند (چون موردش ساختگی است و آن را فراموش می‌کند پس وارد جزئیات نمی‌شود) یا برای متقاعد کردن خودش، همان جزئیات را چندین بار تکرار کند تا از خاطرش نرود.  

 

7⃣ فرد دروغگو همیشه هنگام پاسخ دادن به پرسش های شما از جمله ” آیا تو به من اطمینان داری؟“ استفاده می‌کند.  

 

8⃣ فرد دروغگو پرسش هایی را که به نفعش نیست معمولاً نمی‌شنود ”چی“؟ آیا او واقعاً در عرض ۱۰ ثانیه راه گوشش مسدود می‌شود؟ او زمانی که از شما خواهش می‌کند تا پرسش خود را مجدداً تکرار کنید، در واقع احتیاج به زمان دارد تا به گفته‌های کذبش، شاخ و برگ بدهد و در مدت زمانی که شما پرسش خود را دوباره تکرار می‌کنید او فرصت کافی را به‌دست می‌آورد.    

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

باورهای نادرست درباره ی عشق و دوست داشتن – قسمت دوِِِم

باورسوم:تنها یک عشق واقعی در دنیا وجود دارد که مناسب من است! شما همسرخود را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *