خانه / مطالب تازه / هر گاه آماده بودید عاشق شوید نه هر گاه تنها بودید….

هر گاه آماده بودید عاشق شوید نه هر گاه تنها بودید….


هر گاه آمادگی ازدواج و مسئولیت پذیر بودید ازدواج کنید نه هنگامی که احساس تنهایی کردید.تفاوت عاطفی زیادی  بین بالغان و نابالغان وجود دارد که در ادامه مطالب به آن اشاره می کنیم.

۱-محبت کردن: اشخاصی که بلوغ عاطفی آنها رشد نکرده، بیشتر نیازمند محبت و توجه هستند؛ اما نشانه‌های ضعف خود را پنهان میکنند و در نشان دادن عواطف خود دچار مشکل می‌شوند. افرادی که به بلوغ عاطفی رسیده اند محبت خود را ابراز میکنند؛احساس امنیت را در خود پرورش داده و تقویت می‌کنند؛ میتوانند محبت خود را نشان دهند و محبت دیگران را هم بپذیرند.

 

۲-عواطف: افراد نابالغ از نظر عاطفی انتقادپذیر نیستند.حسود هستند، کسی را نمی بخشند، خلق و خوی آنها ثابت نیست و کج خلق هستند. اما افرادی که به بلوغ عاطفی رسیده اند از عاطفه به عنوان منبع انرژی استفاده میکنند و راحت تر احساسات خود را بیان میکنند. وقتی هم ناکام شده و با موانع مواجه میشوند میتوانند انعطاف پذیر باشند.

 

۳-بازخورد: افراد نابالغ از تجربیات خود درس نمیگیرند. آنها کمتر مسئولیت شخصی کاری را بر عهده می‌گیرند و معتقدند تجربیات خوب و بد به شانس و اقبال بستگی دارد؛ در حالی که شانس فرصتهایی هست که شما می بینید و به سود خود استفاده میکنید. اما افرادی که از نظر عاطفی به بلوغ رسیده اند معتقدند تجربیات زندگی به انسان درس می‌دهد. آنها مسئولیت اعمالشان را پذیرفته و از بازخورد آن پند می‌گیرند.

 

۴-واقعیت پذیری: فرار از واقعیت، بدبینی، عصبانیت و اضطراب و حمله به اشخاص دیگر هنگامی که ناامید می‌شوند؛ از جمله مشخصات گروه نابالغ از نظر عاطفی است. اما اشخاصی که به بلوغ عاطفی رسیده اند به توانایی خود برای برنامه ریزی و آنچه می‌خواهند به دست بیاورند، اعتماد دارند. پس براحتی کنترل اعصاب خود را به هر عامل مزاحم بیرونی براحتی نمی‌دهند.


۵-وابستگی: اشخاصی که از نظر عاطفی نابالغ هستند، وابسته بوده و به آسانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند؛ تردید دارند و بدون فکر عمل می‌کنند و مسئولیت عیوب خود را برعهده نمیگیرند. آنها بر اساس نیازها و احساساتشان عمل میکنند؛ سریع عاشق میشوند و به سرعت متنفر..! بیشتر به دنبال همدرد هستند تا همدل اما افراد بالغ از نظر عاطفی مستقل هستند. با دیگران میتوانند احساس همدلی و مهربانی می‌کنند.

 

۶-حرف زدن: نابالغان از نظر عاطفی بیش از اینکه گوش بدهند، صحبت میکنند؛ گوش دادن به صحبت های دیگران به درک افکار و دیدگاه های آنها و همدلی نیازمند است. اما این اشخاص برای شنیدن دیگران وقت نمیگذارند و باعث میشود هوشیاری عاطفی نداشته باشند.

 

۷-خودخواهی: اشخاص نابالغ دوست دارند همیشه مرکز و محور توجه و تمرکز مکالمات و موضوعات باشند چون نمیتوانند خود را کوچک میدانند و نتوانسته اند بپذیرند.

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

ترفندهای تدریجی مفید برای از شیر گرفتن کودک

  ترفندهای تدریجی مفید برای از شیر گرفتن کودک  شیردهی باید تا آنجا که ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *