خانه / روانشناسی / موفقیت / با این عمل ناخواسته نیروهای منفی درونتان را افزایش می دهید

با این عمل ناخواسته نیروهای منفی درونتان را افزایش می دهید

شما برای اینکه نگرانیهای خود را برطرف کنید ممکن است همیشه پای صحبت مشاوران باشید و کتابها در این زمینه بخوانید اما چرا تاثیر کمتری برای شما دارد؟ چون برای تغییر حالتان، دست به کار نمیشوید.

 

شما غیرمستقیم روی نقاط منفی تمرکز میکنید و بعد توقع دارید نتیجه مثبت بگیرید. هر چه بیشتر روی منفی ها تمرکز کنید بی آنکه به تقویت نقاط مثبت و اعمال مثبت بپردازید در واقع قدرت نیروهای منفی درونتان را افزایش داده اید.

 

شک و تردید را کنار بگذارید و برای رفع اضطراب و نگرانیهای خود دست به کار شوید؛ حتی اگر اشتباه کنید در موارد بعد موفق تر عمل میکنید اما اگر میخواهید هرگز در زندگی اشتباه نداشته باشید به شما پیشنهاد میکنم اصلا زندگی نکنید و هیچ وقت هیچ کاری نکنید!

 

وقتی شروع به کار میشوید بتدریج نگرانیهای شما کمتر میشوند و شما احساس بهتری بدست می آورید. پس وقت خود را با منفی اندیشی و مثبت اندیشی بدون عمل تلف نکنید شما ساعتها به حل مسئله خود فکر میکنید اما گاه حل مسئله زمان کمتری از شما خواهد گرفت.

اما چرا حل مسائل و مقابله برای شما اینقدر سخت و مشکل است که بخاطر آن دست به هیچ کاری نمیزنید و حاضرید فقط رنج نگرانی و اضطراب را تحمل کنید و یا اینکه با رویابافی، تخیل و اعتیاد میخواهید از شدت درد واقعیت بکاهید؟

 

ابتدا باید بدانید مسائل را به منزله چالش نگاه کنید. یعنی فرصتی که میخواهد قدرت شما را ارزیابی و باعث رشد شما شود. اینگونه با شوق و اشتیاق بیشتری عمل میکنید مورد بعدی که مهم است شما ارزشمندی خود را در حل موفق و کامل مسائل میدانید پس میخواهید یا با مسائل روبرو نشوید یا حتما بدون اشتباه باشید پس در هر صورت دست به هیچ کاری نمیزنید! باید بگویم روبرو نشدن با مسائل و فرار از آنها ممکن است لیاقت شما را زیر سئوال ببرد اما دست به عمل زدن و روبرو شدن حتی با اشتباه شما را قوی تر و کامل تر میکند و صلابت شخصیت شما را نشان‌ میدهد.

درباره ی mahsa

همچنین ببینید

چه کسانی نمی توانند به قدرت تغییر و اراده ، خواسته های خود برسند

تقریبا تمام روانشناسان، فیلسوفان و دانشمندان عقیده دارندانسان همان است که فکر میکند!   شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *